kayıt

aşı karşıtlığı

 1. 12
  öncelikle ben aşı oldum bana bir şey olmaz algısının önüne geçilmeli çünkü hiçbir aşı veya ilaç size uygulandıktan sonra üzerinizde görünmez bir kalkan oluşturmuyor. Aşı karşıtlığı veya aşı olmak istememe kavramları da çok farklı tanımlardır. Her şeyden ziyade aşı karşıtı olduğunu söyleyen ve bu yönde propaganda yapan kişiler sağlıkçıdan ziyade daha çok spiker, sunucu veya kişisel gelişim uzmanlarıdır.

  Aşı sizlere uygulandıktan sonra bağışıklık sisteminiz içerisindeki hafıza hücrelerinize nüfus ederek bu hücrelerin kendini yenileyip gelebilecek herhangi olası bir viral enfeksiyona karşı sizi sürekli savunacak hale gelmektedir. Yani amaç burada sizin vücudunuzun dışında görünmez bir kalkan oluşturmaktan ziyade sizin vücudunuzun içerisinde bir kalkan oluşturup içerden savaşarak sizin bu savaştan en az zararla çıkmanızı sağlamak.

  Evet aşı olmak veya olmamak işte bütün mesele bu ancak bu meselenin sonuçları sadece sizi değil bütün toplumu etkileyecek, ben aşı oldum diye maske ve sosyal mesafeyi hiçe saymakla, ben aşı olmayacağım herkes oldu nasılsa bana bir şey olmaz demek aynı şey.

  Kendinize ve çevrenizdeki insanların vebali de sizin ellerinizde...
  Sağlıklı günler....
  #489316 KayıpRuh | 3 ay önce
   
 2. 7
  Geçen bir müşteri aşı olduktan sonra iktidarsızlık problemi yaşadığını söyledi. Biontech olmuş. İki aydır durum stabil dedi. Bilinçaltı, koşullanma falan diyenler olabilir ama ben aşılara güvenmiyorum. Bu demektir ki dünyanın çoğuna, devletlerin hemen hepsine güvenmiyorum. Bu tek başına beni haksız çıkarır mı?.. zaman büyük müfessir, bekleyelim görelim.
   
 3. 2
  karşıt olmak başka aşı olmak istememek başka.

  karşıtların dayanaklarının çoğu tutarsız covid-19 hakkındaki komplo teorilerine dayanır.
  temellendirilmiş bir karşıtlık varsa saygı duyulur.
  fakat ne idüğü belirsiz örnekler, tuhaf ve tutarsız çıkarımlar, ismi bile uydurma sözde doktorlardan belgelerle yapılan karşıtlığa saygı duyulmaz.
  "almanya'da bir doktor şöyle şöyle dedi" diyorlar. girip bakıyorsun. sadece komplo teorilerinde geçen bir isim. başka yerde yok.
  #487920 sır | 3 ay önce