kayıt

dertli sözlük'ü unutmak

 1. 1
  galiba uzun zamandır burada olmayan yazarların başına gelen durum. ama bence onlar da unutmadılar. ya hevesleri bitti ya da zamanla koptular. ya da bazıları kimi yazarlarca küstürüldü. sözlükte gezerken ''muhtemelen küsmüş'' dediğim birkaç eski yazara denk geldim. adlarını unuttum ama isimlerine açılan başlıklarda bazılarına gerçekten haksızlık yapıldığını gördüm. tanımlarını da okudum. büyük çoğunluğu silinmemişse o kadar da beğenilmeyecek, abartılacak tanımları yoktu. o zamanın durumunu bilmiyorum ama küstürülmüşler maalesef.

  birde sözlüğü değil de şifresini unutmuşlar olabilir. *

  bir şarkıyla bitirelim:

  Yıllar geçse de üstünden
  Bu kalp seni unutur mu?

  Bir hasretlik yüzün vardı
  İçinde bir hüzün vardı
  Söyleyecek sözüm vardı
  Bu kalp seni unutur mu?
  Bu kalp seni unutur mu?
  Bu kalbim seni unutur mu?

  Bambaşka bir halin vardı
  Fark etmeden beni sardı
  Benliğimi benden aldı
  Bu kalp seni unutur mu?
  Bu kalp seni unutur mu?
  Bu kalbim seni unutur mu?
   
 2. 2
  ben zaman zaman yazarlara mesaj gönderiyorum unutmayın diye. dikkat ettimde arada bir gelip birşey yapmadan kaçan var. selam ver da mübarek. o kadar zaman yazabilecek hiç mi birşey biriktirmedin. niye düşmüyorlar niye yazmıyorlar anlamak zor. aslında geri besleme mekanizması olmaması kötü. sosyal medya gibi değil ki sürekli etki altında tutasın. telegram sayfası şart. sözlüğe abone alırken telegram kaydı şart koşulsun *
  #485862 Yonuzzade | 2 ay önce
   
 3. 3
  872 yazar görünüyor. arada sırada da olsa uğrayan, bir şey yazmasa da çevrimiçi olan 20 kişi filan var. geriye kalan 850'nin büyük kısmı çoktan unutmuştur bence. zaten hatırda kalacak bir şey yok gibi. hafızamızda havadis kalır, buradaki tek havadis cuma mesajı.
  #486974 halit | 1 ay önce
   
 4. 4
  Dert söyletir, demekki yazarlarımızın derdi yok ya da sözlüğe giremeyecek kadar derdi çok, ben ikincisiyim.
  #486991 mühendise | 1 ay önce
   
 5. 5
  Üstteki entryi giren yazarımız bile unutmayıp döndüyse bu sözlük unutulmaz dostlar.
  #486994 myfriend | 1 ay önce
   
 6. 6
  Ben tanıdığım ve tanıştığım ilk nesil yazarların bir kısmına geri dönüş çağrımı yaptım. Bir kısmı işler yoğun dedi, bir kısmı akademi vs dedi, bir kısmı analık zor, bebeden nefes almaya vaktimiz yok dedi, aralarından biri ise “dertli sözlük mü vay be hala var mı la o” dedi. İşte o son arkadaş muhtemelen dertli sözlüğü unutanlar kümesinin baş kahramanlarından.
  #486997 muarrif | 1 ay önce