kayıt

grup genç

 1. 1
  müslümanlara yönelik özgün müzik çalışmaları yapan yılların eskitemediği topluluktur. bir nesil onların ezgileriyle büyümüştür. zamanla samimiyetlerin gevşemesine inat dik durşlarını koruyan kardeşlerimizdir. yolları açık olsun. Çok daha güzel şeyler bekliyoruz onlardan. direnişi diri tutmak gerek zira.

  bir örnek olarak ilk ezgiyi ben sunmuş olayım.
  (bkz: kara zulüm)

  fizy.com/...
  #11385 nuhungemisi | 10 yıl önce
   
 2. 2
  90'ların en damar islamcı müzik grubu. ayakta, koro halinde, kalın sesleriyle, meydanların yahut spor salonlarının ortasında, sakallarıyla haykıran gruptur. şarkı söylerken eylem koyarlar adeta.
  sesleri biraz fazla dramatik gelir bana; ama severiz gene de. [şimdi ne yapıyorlar, bilmiyorum].
  #13167 şatov | 10 yıl önce
   
 3. 3
  (bkz: slogan)
  "en büyük sloganım bu: daimen allahu ekber" gibi müthiş sözlere sahip marşların sahibi olan grup.
  #13189 mimravav | 10 yıl önce
   
 4. 4
  18 mayıs 2011 istanbul genç şöleni'ne katılarak geceye renk katacak grup.
  #25949 nuhungemisi | 9 yıl önce
   
 5. 5
  bir dönem değil her dönem her an parçalarıyla coştuğumuz grup. içinde islami, imani bir heyecan taşıyan, yüreği dert diye diye kavrulan içi içine sığmayan gençliğin güzel duyguları tazelemelerine vesile olan ekiptir.

  18 mayısta bağlarbaşı kültür merkezinde bir kez daha şarkılarımızı söyleyeceğiz...
  #26956 az söz | 9 yıl önce
   
 6. 6
  yaşlanmayan ezgileri vardır..
  #26963 nuveyba | 9 yıl önce
   
 7. 7
  albümlerinin herbiri güzel olmakla birlikte yarının adı umut adlı albüm favorimdir. güneşi tutamadım, şarkılarımızı söyleyeceğiz gibi ezgiler de bu albümde mevcuttur. şarkılarımızı söyleyeceğiz genç derginin meşhur tanıtım videosunda da fon olarak kullanılmıştır.
  #27092 loom | 9 yıl önce
   
 8. 8
  Grup Genç 1994'ten itibaren müzik çalışmalarını sürdürüyor. Müzik dünyasında ilk olarak Şehadet Vakti adlı albümle tanındı.

  Grup Genç yüreğinde taşıdığına inandığı meseleler üzerinde yazdığı yada yazılmış olan eserleri değerlendirirken hitap ettiği kesime karşı sorumluluklarının bilinci ile söylemleri havada kalmayacak ancak ilk günkü söylemlerinin de sonuna kadar arkasında kalma gayreti içerisinde müzik yapmaktadır. güzeli hedefleyip eğilip bükülmeden ve yaşanılan zamandan da kopmadan bir şeyler ortaya koyma çabasındaki grup dört kişi olarak hala çalışmalarını sürdürmektedir.

  (bkz: İzzet Okumuş)
  (bkz: Mahir Arslan)
  (bkz: Murat Polat)
  (bkz: İsmail Ergenler)

  Ayrıca yıllarca gruba emeği geçmiş, son albüm hariç tüm albümlerde bir çok güfte, beste ve solo yorumları olan ve 2 yıl önce gruptan ayrılan aziz insan:
  (bkz: Abdullah Taşkıran)
  #27110 nuhungemisi | 9 yıl önce
   
 9. 9
  "bir uyanış, bir diriliş, bir yeniden doğuş, bir besmele çekişin davasıdır bu" diye sözleri olan bir uyanış parçasının sahibi, güzel insanlardan oluşan grup.
  daha çok agd kapsamındaki programlarda görmeye alıştığımız grup.
  #27118 garnaba | 9 yıl önce
   
 10. 10
  18 Mayıs'ta istanbul'da yapılan gençlik şöleninde verdikleri konserden sonra görüldü ki bu güzide topluluk bu heyecanını yitirmiş gençlik karşısında artık etki yaratamaz olmuştur. okudukları birbirinden güzel parçalara karşı bırakın salonda bir heyecanın oluşmasını pek çok kişi programdan tatmin olmadığını dile getirmiştir.
  #28274 az söz | 9 yıl önce
   
 11. 11
  (bkz: şarkılarımızı söyleyeceğiz)
  #32270 sır | 9 yıl önce
   
 12. 12
  yıllardır müziklerine aşinayım ama ilk defa kendilerini şu eski videoda gördüm;

  twitter.com/...

  o günden bu yana müslümanların gündemi ne kadar değişmiş, hayret etmemek elde değil.
  #482051 münkesir | 2 ay önce