kayıt

pdr

 1. 1
  "psikolojik danışma ve rehberlik" bölümünün kısa adı.

  rpd versiyonu da mevcuttur:

  rehberlik ve psikolojik danışma
  #4565 mimravav | 10 yıl önce
   
 2. 2
  2 sene once 1.5 puanla kaybettigim bolum.
  #4566 gncfyz | 10 yıl önce
   
 3. 3
  okullara rehber öğretmen yetiştiren bölüm. önceden iki yıllık mı diye sorarlardı ama şimdi popüleritesi arttı. pdr okuyorum diyene 'o ne?'yerine 'oooo helal' diyorlar.

  ayrıca 2010 mayıs ayı itibarıyla kpss taban puanı 21 olarak açıklanan bölüm.
  #15995 monaroza89 | 10 yıl önce
   
 4. 4
  bu bölümde okumak, askerlikte pek faydalıdır. zira askerliği sivil , masa başında memur gibi yaparsınız.
  #15998 lacivert | 10 yıl önce
   
 5. 5
  insanlar tarafından henüz pek bilinmeyen,pdr okuyorum diye söylediğinizde '2 yıllık mı?? ' 'sınıf öğr. tutmadığından mı onu yazdın' vb. sorularla karşılaştığım bölüm....
  #20674 gubar-i gam | 10 yıl önce
   
 6. 6
  Pdr okuyan öğrencilerin artık bir dergisi var.
  (bkz: dergi pe. dr. )
  (dergilik.com/...
  #24829 formulacı | 9 yıl önce
   
 7. 7
  üniversite tercihleri sırasında açılımını öğrendiğim bölüm. *
  #426050 helke | 7 yıl önce
   
 8. 8
  Teyzeler sorarlar 'Ne okuyordun kızım sen?'
  Arkadaş da cevap verirdi 'PDR teyzecim' diye.Tabi teyzeler anlamaz 'O ne oluyor ki?' diye sorarlardı.Arkadaş açıklamak zorunda kalırdı.İşte sırf bu yüzden okunmaması gerek bir bölüm bence*
  #439481 şimbilli | 7 yıl önce
   
 9. 9
  Kendi eğitim hayatım boyunca maalesef hakkını vererek yapıldığını görmediğim meslek.
  İllaki bir yerlerde bu işi doğru düzgün yapanlar, öğrencileri anlayıp yol göstermeye çalışan ve çağın farkında olup sahip olduğu mesleğin gücünü idrak edenler vardır ama nedense zamanında bize hep:
  Salçalı ekmeği kötüleyen, kahvaltıda yemememizi öğütleyen, bunun yerine kahvaltıda sakatat, ciğer gibi şeyler yememizi söyleyen bunlardan da ileriye gidememiş, empatiden yoksun meslek sahipleri denk geldi.
  Keşke diyorum zamanında gidip bir kavanoz kahvaltılık salça hediye etseydim de biraz utansaydı. Belki de kahvaltıda salçayı ekmeğine sürerken kenardaki ciğerleri ona melül melül bakar, en azından okula gelmeden önceki öğün öğrencileriyle midesine aynı şey girmiş olup onları biraz olsun anlardı. Ve mesleğe dair yapılabilecek ne kadar çok şey olduğu aklına dank edebilirdi kim bilir...
  *
   
 10. 10
  Pdr'de urfa ekolünün olduğunu öğrenmemize vesile olan başlık. Güne ciğer+soğan salatası ile başlayan adamda sıkıntı stres olur mu hiç?..

   
 11. 11
  nefret ettiğim meslek. bunu okuyan bir arkadaşım tüm sülalemizi yönetmeye kalkıştı. bizim psikolojimizi düzeltecekmiş. hadi oradan sen ilk önce kendini düzelt, dört yıl üniversite okuyup kendisini alim görenlerden bıktım artık. en son verdiği tavsiyeye, "sizin alanın kurucusu gelsin uymuyorum ulan" diye haykırmıştım.
  #481946 Blacknurse | 1 ay önce
   
 12. 12
  Günümüzde içinde, çok sayıda, klinik psikolog olma hayali kuran insanı barındıran meslek grubu. Parası olanı klinik psikoloji yüksek lisanına kabul eden sistemin de etkisiyle olabiliyorlar da. İnsan da diyor ki madem klinik psikolog olmak istiyordun, neden psikoloji okumadın? Puanın yetmediyse de tekrar hazırlansaydın.*
  Bir de psikoloji mezunu olup formasyonla rehber öğretmen olma durumu var, o da aynı hak yeme durumu bana göre. Ama onun önü kapatıldı sanıyorum yakın zamanda.
  #481974 meolinkh | 1 ay önce