kayıt

aliya izzetbegoviç

 1. 43
  kendisini hiç tanımasam, bilmesem sadece mezarının fotoğrafını görsem sadece bu sevmeme yeter.

  (bkz: kovaçi şehitliği vs anıtkabir)
  #486221 Metropol Bedevisi | 2 hafta önce
   
 2. 42
  hakkında harika bir akif emre yazısı;

  www.yenisafak.com/...

  (bkz: yüzünde gölgesi olmayan bilge)
  #481741 münkesir | 1 yıl önce
   
 3. 41
  aliya kitabında geçen bir sözü;

  "Şu paradoks nasıl izah edilebilir: Kazılar sırasında karşılıklı bir münasebet içinde bulunan veya muayyen bir gayeye uygun bir şekilde düzenlenmiş iki taşa rastlandığında, bunların çok eski bir zamanda yaşamış insanların bir eseri olduğu kanaatine varırız. Fakat bu taşların yanında bir insan kafatası bulunursa -ki taştan yapılan bir aletten namütenahî daha mükemmeldir- o zaman kafatasının şuur sahibi bir varlığın eseri olduğu tasavvuruna yanaşmak bile istemeyiz. O kadar mükemmel bir şekilde yapılan kafatası veya iskelet, aklın yahut şuurun tavassutu olmadan kendiliğinden veya tesadüfen oluşmuş (!) Allah'ı inkâr etmekte insan ne kadar inatçıdır, değil mi?"

  #480472 münkesir | 2 yıl önce
   
 4. 40
  islam'ın uç beyi.
  #478508 fikirbabası | 4 yıl önce
   
 5. 39
  Konuşmalar kitabından sözü.. Mmm Adanmışlık en sevdiğim..
  ''Kim bu ülke için çalışıyorsa iyidir, diğerleri ise kötüdür. Eğer bu kıstası kabul ederseniz yanlış yapmazsınız ve adaletsiz davranmış olmazsınız.
  Allah'ın izniyle yemin ediyoruz.
  Asla teslim olmayacağız! ''
  #471952 dertli insan | 5 yıl önce
   
 6. 38
  Hazret'in evvelsi günü ölümünün 12. yıl dönümü idi.Trabzon'a onun komutanlarından Nedzad Kurtoviç ile srebrenitsa katliam ında evladını kaybeden ve aynı zamanda srebrenitsalı anneler derneğinin başkanı munira subasic teşrif ettiler.VE mübareği anlattılar.Allah makamını artırsın.Onun gibi liderler nasip eylesin nasip eylediğininde kıymetini bilmeyi nasip eylesin.
  #463807 Yonuzzade | 6 yıl önce
   
 7. 37
  Yaklaşan bu savaşı engellemek için yapabileceğimiz çok önemli bir şey var. Hepimiz daha az Sırp, daha az Boşnak, daha az Hırvat olabiliriz.
  #462206 feseka | 6 yıl önce
   
 8. 36
  Allaha yemin ederim ki köle olmayacağız.
  #452749 RuhAdam | 6 yıl önce
   
 9. 35
  (bkz: Doğu - Batı Arasında İslam )
  (bkz: Bağımsız Bosna Hersek )
  #450079 destiny | 7 yıl önce
   
 10. 34

  -- alıntı --

  Müslümanların hızla artan büyük nüfusuyla övünmemiz, bana şişmanlığıyla övünen ve aldığı yeni kilolardan haz duyan bir adamı hatırlatıyor. Ruhumuza, aklımıza ve başarılarımıza vurgu yapmaya ne zaman başlayacağız? Küçük ve kırılgan bir insanda bile insanlığa katkıda bulunabilecek büyük bir ruh bulunabilir. Gücümüz, bilimimiz, edebiyatımız nerede? Nerede buluşlarımız, küllî iyiliğe katkılarımız?

  -- alıntı --

  demiş... güzel demiş.
  #449862 adamın biri | 7 yıl önce
   
 11. 33
  " 'hayat kısa' sözüne hiç itibar etmedim. Çünkü yeterince uzun yaşadığımı düşünüyorum."
  -Bilge Kral
  Bu sözünün üzerine söylenecek hiçbir şey yok fakat İslam ve mücadele dolu hayatını incelemek derin derin tefekkür etmek bizlere ufuk olacaktır.
  #447947 zerafet88 | 7 yıl önce
   
 12. 32
  ''hayat, inanan ve salih ameller işleyenler dışında hiç kimsenin kazanamadığı bir oyundur." sözünün sahibi.
  #439880 dertli gözlük | 7 yıl önce
   
 13. 31
  doğu batı arasında islam birliği ideali sempozyumu kendisinin vefatının 10. yılında 26 ekim 2013 cumartesi günü bağlarbaşı kültür merkezinde gerçekleştirilecektir.
  #436776 garnaba | 8 yıl önce
   
 14. 30
  vefat yıldönümü olan şu günlerde hatırlayalım kendisini.
  akif emre'nin kendisiyle yapmış olduğu ropörtaj (www.videomak.com/... frameborder="0">)
  #436716 mostar | 8 yıl önce
   
 15. 29
  --- iktibas ---

  Hem ahlaklı olmak hem de yönetici olmak mümkün mü? Aliya'yı tanıyınca bunun imkânına inanıyoruz.. Okuyalım.. Zannetmeyin ki bu konuşma Aliya'nın muhalefet konuşması.. Aksine bu satırlar Aliya'nın iktidar partisiyken ve üstelik seçimler yaklaşmışken yaptığı bir konuşmadan alıntı.. Belki de Sezai Karakoç'un "politika illetinden kurtuluş" olarak adlandırdığı hayal, Aliya'nın uygulamaya koyduğu bir örneklik olabilir, okuyalım:

  “Tüm çabalarımıza rağmen üretimi artıramadık. Dolayısıyla yapabileceğimizden daha azını başardığımızı düşünüyorum. Para biriminin değerini sabitleyemedik. Bu dinarın da şu bononun da hiçbir değeri yok. Belki de yapabileceğimiz halde konut reformunu gerçekleştiremedik. Slovenya, kendi para biriminin karşılığı olarak değerlendirdiği 200-300 milyon doları konut reformundan sağladı. Oysa biz konut reformunun etrafında iki yıldır dönüp dolanıyoruz ve bir türlü de bitiremiyoruz. Dahası devlet bütçesine az ya da çok istikrarlı bir gelir kaynağı sağlayamadık. Bu alanda en iyi kararları aldığımızı düşünmüyorum. Bu yüzden sağlık, eğitim, devlet demokrasisi, adalet ve emekli aylıkları yürümüyor. Sanırım bu alanda daha iyisini yapabilirdik. Bosna-Hersek gümrük sınırından son 6 ayda en azından 200 bin ton ticari eşya girdi. Her kilogramı bir mark olarak hesap edersek, toplamı 200 milyon mark eder. Eğer doktorlar, pratik olarak, yardımlardan geçiniyorlarsa durum ümitsiz demektir. İnsanlarımız dışarıya gidiyor, iş buluyor ve geri dönmüyorlar. Adalet sistemimiz çürüyor. Yargıçlar, daha çok kazanabilecekleri avukatlığa dönüyorlar. Hükümetimiz, belli kategorideki insanların maaşını ne yapıp edip bulmak, ödemek zorundadır. Adalet olmadan hiçbir şey olmaz, zira adliye kurumu olmadan devlet hayatiyetini sürdüremez.”

  --- iktibas ---
  #430001 adamın biri | 8 yıl önce